FETRÖ’den büyük alçaklık! Sahte 15 Temmuz belgesi ürettiler

FETRÖ'den büyük alçaklık! Sahte 15 Temmuz belgesi ürettiler

15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı şehit eden ve 2193 vatandaşımızı yaralayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) büyük bir alçaklığa daha imza attı. Son günlerde Cumhurbaşkanı imzalı sözde bir "15 Temmuz" belgesi yayılmaya başladı. Öte yandan söz konusu belgeyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

16 Haziran 2018 - 17:34

Büyük alçaklık! Sahte 15 Temmuz belgesi ürettiler

Düzenlenen operasyonlarla iyice köşeye sıkışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) büyük bir alçaklığa daha imza attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla darbede rol alanların görevlendirildiğini gösteren sahte"15 Temmuz" belgesi sosyal medyada yayılmaya başladı. Darbe girişiminden yaklaşık 1 ay önce hazırlanmış gibi gösterilen 22 Haziran 2016 tarihli sözde belgeye göre, 15 Temmuz 2016'da gizli bir operasyon yapılacağı bildiriliyor.

Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gönderilmiş gibi gösterilen sahte belgede, darbe girişiminde rol alacak generallerin, göstermelik yargılamalar sonrası serbest bırakılarak yurt dışına çıkışlarının sağlanması talimatı veriliyor. Ayrıca yeni kimlik ve pasaport hazırlanması da isteniyor. Bunun yanında Adil Öksüzve Kemal Batmaz için de aynı prosedürün uygulanması talimatı veriliyor.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

FETÖ'cü hainleri aklamak ve 15 Temmuz darbe girişiminin iktidar tarafından tezgahlandığı algısını oluşturmak amacıyla hazırlanan sahte belgeyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Söz konusu belgeye dair IP incelemesi yapan Savcılık kaynakları, twitterdan paylaşan hesabın Konya'da ikamet eden İ.A. isimli şahsa ait olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

"GÜLÜNÇ VE ACEMİCE" HAZIRLANMIŞ

Üst düzey bürokrasi kaynakları söz konusu belgeyi "Gülünç ve acemice hazırlanmış" sözleriyle değerlendirdi.

İşte o belge;

Bu haber 12764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çapanoğlu
  4 ay önce
  Yapmadıkları bir bu kalmıştı, onu da yaptılar. Seçim öncesi bir iki kişi kandırabilirmiyiz diye her türlü ihanete başvuruyorlar. Yazıklar olsun!..
 • Özkan Karaca
  4 ay önce
  Devlet kurumları ile resmi yazışmaları bilen ve bu konuda ki uzmanlığımla söylüyorum. Resmi yazışma kurallarına ve devlet yazı üslubuna uymuyor. Uyduruk ve manipülasyon taşıdığı gayet açık. Sayı numarası olarak belirtilen: Kurum adı, dairesi ve dosya sayısı hiç bir kurumla uyuşmuyor ve tamamen ya***. Word programı ile acemice hazır***dığı belli oluyor. Hiç bir devlet kurumu bu şekilde imla hatalarıyla yüklü ve ciddiyeten uzak yazı kaleme almaz... Kamuoyuna Duyurulur Özkan Karaca
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hadis İnkarcılığının Tarihi
Hadis İnkarcılığının Tarihi
Suudi Arabistan'dan 'Kaşıkçı' itirafı: Çıkan kavgada öldü!
Suudi Arabistan'dan 'Kaşıkçı' itirafı: Çıkan kavgada öldü!