Suudi Arabistan ve BAE’den büyük ihanet!..

Suudi Arabistan ve BAE'den büyük ihanet!..

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Arap Gücü'nü kurmak için parayla asker devşirmeye çalıştığı iddia edildi.

29 Nisan 2018 - 19:24

Washington Post'un gündeme getirdiği iddiaya göre ABD, Suriye'deki PYD bölgelerine Körfez ülkelerinin desteğini alarak oluşturacağı 'Arap Gücü'nü yerleştirecek. Yeni Şafak'ın iddiasına göre Riyad ve Abu Dabi yönetimleri bu ordu için bölgede hali hazırda bulunan Suriyeli muhaliflerle anlaşma yapmaya çalışıyor. Muhalif savaşçılar ve gençlere ayda bin dolar vaadiyle Ürdün ve Haseke bölgelerinde ABD'li uzmanlar eşliğinde eğitim teklif ediliyor.

Bu durumun "Haseke, Deyrezor, Humus, Dera, Şam, Halep, İdlib, Tartus, Lazkiye ve Kuneytra bölgelerinde paralı savaşçı arama çalışmaları"şeklinde tanımlandığı haberde iki ülkenin bu proje için 40 milyar dolarlık bütçe ayırdığı belirtiliyor.

SON 2 AYDA 40 KOMUTAN ÖLDÜRÜLDÜ

Haberde şu ifadeler yer aldı:

"PKK'yı himaye amaçlı kurulmak istenen Arap Gücü'ne katmak için en büyük faaliyet Şam'da yürütüldü. Muhaliflere, Ürdün'e geçmeleri teklifinde bulunuldu. Tüm gruplar bu teklifi reddetti. Ancak son 2 ayda başta İdlib olmak üzere muhalif bölgelerde 40 önemli isim düzenlenen suikastlerle öldürüldü."

Bu haber 152 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Erdoğan net konuştu! 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygluyacağız' Cumhurbaşkanı
Başkan Erdoğan net konuştu! 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz...
İlahiyatçı Ebubekir Sifil: Döviz bozdurmak farz-ı ayn'dır
İlahiyatçı Ebubekir Sifil: Döviz bozdurmak farz-ı ayn'dır